| numaieoadi a întrebat:

MI-am cumparat un telefon LG g flex 2 Nou. si mi se pare ca se descarca bateria foarte repede. Oare de ce? astept un raspuns. sau un sfat sa-l trimit retur? Precizez ca l-am comandat de pe CEL.RO si acesta a venit fara incarcatorul "fast charching" care a fost inlocuit cu unul LG normal. un site plin de angajati fara chef de munca si neseriosi! NU va recomand sa cumparati de acolo

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat la ce & cât îl foloseşti, nici cât ţine bateria...

Bateria ar trebui să te ţină cel puţin 10 ore!
Dacă ţine mai puţin, atunci îl trimiţi la Service!

Toate cele bune!

| Zack_Dudu_1989 a răspuns (pentru bursuc001):

Am achizitionat de la cel.ro un Htc one E9 dual sim (acelasi lucru cu dc-shop.ro) pe firma. Am vrut sa il returnez inapoi dupa 6 zile (personal m-am dus) si nu accepta returul.

RECOMAND sa nu cumparati de la ei produse deoarece stiu doar sa ia banii pe un produs. DOMNILOR, daca nu probezi modelul de telefon, mixer, blender, masina de spalat, etc. cum sa stii daca este bun sau nu?! Telefonul pe care vreau sa il dau retur este decat DESIGILAT fara vreo urma de utilizare! Nu cumparati produse de la ei decat daca sunteti siguri ca este ok modelul respectiv. Pe mine m-ati pierdut de client.
Cu stima,
Ciuhureanu Vlad Stefan

| FlorinCiokan a răspuns:

Hei. Nu stiu cat de repede ti se descarca. Bateria e de 3000 mph. Am un telefon cu o asemenea baterie. Recent cumparat.
Daca nu ma joc intensiv vorbesc la telefon si trimit 2-3 mesaje ma tine pana la 40-48 de ore.(Aprox 2 zile)
Daca ma joc intensiv jocuri mari in 8-10 ore bateria se descarca de la 100%
Daca bateria ta nu te tine macar minim. Cel mai recomandat ar fi sa il trimiti la ei sa nu se strice de tot. Ei iti vor schimba bateria. Dar e posibil sa fie si din software. Deci cel mai recomandat e sa il trimiti.
Sper ca am fost de folos. Bafta.