| Kittylover2011 a întrebat:

Ofer funda.As vrea sa stiu daca prin programul buy back de la Orange pot sa imi achizitionez un iphone 8 plus? Mentionez ca am un Samsung galaxy j52017 de 2 ani si inca are garantie.Este perfect functional, nu are zgarieturi pe ecran si nici urme de lovituri pe suprafata sa.A fost o data trimis in service pe baza garantiei datorita unei probleme cu display-ul. Ceea ce ma intereseaza este daca pot folosi un Android pentru achizitionarea unui iphone 8plus si reducerea maxima de care as putea beneficia la cumpararea noului telefon.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Poti folosi orice telefon. Dar nu cred ca primesti mai mult de 50 de lei. Citisem de "bonusul" asta pe undeva.

| Kittylover2011 explică (pentru Demidol):

Telefonul este perfect functional, nou ca din fabrica.Citisem pe site-ul celor de la Orange ca poti primi maximm 300 Euro bonus.Acum nu stiu ce sa zic, dar ma astept sa primesc doar vreo 50 de lei.Sunt curioasa daca sunt seriosi si isi respecta afirmatiile facute pe site.

| Demidol a răspuns (pentru Kittylover2011):

"poti primi maximm 300 Euro bonus" exact ca publicitatea pe care o fac unii: "poti ajunge la salarul de... mii de euro" dar cu anumite conditii. Nu ar fi rau sa primesti cea mai mare parte din valoarea noului telefon.