| Ionut_Andrei_1998_0ZH9 a întrebat:

Buna ziua!

Sunt amenintat cu moartea de cineva care suna cu numar privat. Am depus plangere la politie si vor sa claseze dosarul deoarece nu au dovezi ca cei 4 suspecti sunt persoanele care m-au sunat. au facut domnii de la politie adresa catre Telekom in care solicita sa ne fie transmise nr. de telefon de pe care am primit acele amenintari dar am fost refuzati. acum politisti mi-au zis ca acesti 4 suspecti nu or sa pateasca nimic si ca daca vreaus a ia masuri impotriva lor sa fac rost de dovezi,,,, adica nr. de telefon de pe care au sunat... esista vreun program care sa poate afla asa ceva? Daca da, va rog frumos dati-mi-l si mie!

Cu stima,

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Exista, cu deviere catre un viop (tutoriale sunt destule), asa mai aflam si eu numerele de telefon ale unora care sunau ca disperati dar nu vorbeau. Istalam pe tableta un program voip si din telefon dam deviere catre numarul dat de serviciul Voip. In lista de apeluri pe tableta apoi ma uitam si aparea numaul. Asta merge cu conditia sa te mai sune.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

A si inca ceva, trebuie sa ia credit sau abonament la telekom pentru ca debvierea sa se poata face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este inacceptabil sa iti refuze cererea! daca esti amenintat cu moartea, in general ar trebui ca politia sa depisteze de unde s-a sunat, si sa ia masuri... nu stiu ce sa zic, eu in locul tau nu le-as raspunde, si as sta, sa zic asa mai "protejat" adica nu te mai duci pe afara, stai doar in casa cu parintii, dupa ce incepe scoala, sa nu iesi in pauze ca sa te atraga cineva undeva dupa cladire sa iti faca nu stiu ce, si alte chestii... Nu este de glumit cu amenintarile de genul. Cei ce considera asa ceva o gluma nu sunt normali la cap tongue

Ai mare grija!

| DisturbeDd a răspuns:

Http://videotutorial.ro/......ial-video/

dar cred ca merge doar daca te vor mai suna. citeste acolo