| stef1290 a întrebat:

Bună ziua, telefonul meu citește cartela, am internet dar nu pot efectua apeluri. Am incercat sa bag cartela in alt telefon, cartela funcționează super bine, am dat resetare din fabrica la telefon si tot nu pot apela. Ce pot face?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Service sau altul nou.

| stef1290 explică (pentru Salontanul):

Am băgat o cartela Orange si merge sa fiu apelat primesc si mesaje dar când bag cartela de Telekom atuncea nu funcționează.

| Salontanul a răspuns (pentru stef1290):

Inseamna ca-i defecta cartela. Mergi la ei si schimb-o. O sa-ti dea acelasi numar.

| cfrtobias a răspuns (pentru stef1290):

Poate te-a blocat pe cine apelezi

| stef1290 explică (pentru Salontanul):

Dar cum se face ca aceiași cartela pe care am abonamentul in alt telefon merge super ok.

| cfrtobias a răspuns (pentru stef1290):

Ai citit ce ti-am scris?

| stef1290 explică (pentru cfrtobias):

Sef nu m-a blocat nimeni

| cfrtobias a răspuns (pentru stef1290):

Poate din greseala te-a blocat... sau la toti ai problema asta?

| stef1290 explică (pentru cfrtobias):

La toți