| Dyalema a întrebat:

Bună ziua. Știți vreo aplicație pe magazin play în care să pot schimba eu setările orei? Vreau să dau ceasul cu 5 minute înainte și de pe telefon nu se poate

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum sa nu se poata?

Meniu>Setari>Gestionare Generala (data si ora/depinde de telefon)> si aici ar trebui sa gasesti "data si ora". Debifezi optiunea de setare automata a orei, pentru ca nu vrem asta, da? Si mai jos ar trebui sa ai vizibile noi optiuni de setare a orei, la cat doresti tu.

Numai bine.

| Dyalema explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc mult! Am reușit! Eu încercam de la Ceas și alarmă și nu găseam funcția asta.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dyalema):

Oricand!