| tigru89 a întrebat:

Buna ziua TPU,

Am cumparat Huawei P8 Lite modelul ALE-L21 in August fara card microSD si pana acum nu am avut nici o actualizare si cand am primit o actualizare de ultima versiunea ALE-L21C432B171 si l-am descarcat, i-am dat o repornire si mi-a aparut o eroare "Software install failed". Atunci am facut resetare la configurarea din fabrica si i-am facut din nou update si tot nu a mers, cu aceeasi eroare.
Va rog sa-mi spuneti despre ce e vorba cu eroarea aceasta...Multumesc pentru intelegere. Astept raspuns cineva. happy

2 răspunsuri:
| Catalinhhh a răspuns:

Sigur nu ai modificat niciodata androidul sau ceva? Sau, de la cine l-ai cumparat, poate a modificat sistemul de operare si nu mai e cel original.
Ori probabil ceva nu e compatibil desi e ciudata... Daca l-ai cumparat de la Orange, Vodafon ai putea merge inapoi de unde l-ai cumparat sa intrebi ce si cum. Mai este in garantie?

| tigru89 explică (pentru Catalinhhh):

Nu cred ca am modificat androidul dar am tras 2-3 jocuri in afara magazinului Play, le-am luat de la www.play.mob.org si ma gandesc ca poate a afectat androidul?
L-am cumparat de la magazinul Comet din Italia. Nu gasesc garantia decat bonul.