| cosminnnnnnnu a întrebat:

Buna ziua TPU am o intrebare am un s7 edge si tine doar o zi incarcat e bine sa tina doar o zi incarcat plus ca eu cand l-am cumparat am reformatat bateria inainte imi tinea 2 zile am cumparat telefonul de o luna multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand bateria nu se mai formateaza la telefoanele smartphone, pentru ca sunt pe alte tehnologii Lithium-ion si altele.
Depinde foarte mult cum il utilizezi, daca il tii timp indelungat la frig, pentru ca frigul, descarca orice fel de acumulator foarte rapid cat si de aplicatiile rulate in fundal, utilizarea in convorbiri si multe altele. Daca nu ai nimic in fundal, si nu tii suprasolicitat telefonul pe timpul zilei, trimite-l in garantie; am trimis si eu un s5 in garantie, tot pe motivul bateriei, si mi-a schimbat bateria, acum tine 2 zile si putin.

1 răspuns: