| hahahahehehe a întrebat:

Buna ziua TPU, am si eu o intrebare.Astazi mi-am cumparat un UMI Diamond Jet negru.Am bagat cartela Orange in ea, dar nu merge sa ma conectez pe 4G.Cu celalalt telefon(un Samsung) ma conectam aproape din orice locatie.

Va rog lamuriti-ma.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a verifica situatia ta, te rugam sa ne spui numarul tau de telefon Orange intr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange helper

| Shadow486 a răspuns:

Probabil telefonul/tableta nu suporta retele 4G

| Anonim90945 a răspuns:

Salut! Incearca sa reintroduci cartela, si intra pe undeva pe la setari. Daca ai probleme mai serioase, du-te la o firma specializata, sau chair de unde ai achizitionat mobilul.