| Julia1188 a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare, daca mi-ar putea raspunde cineva as fi recunoscatoare. Problema este urmatoarea : am telefonul deschis, am semnal dar când cineva încearcă sa mă sune nu merge, îi zice ca am telefonul închis. Mentionez ca acest lucru se intampla din aceasta dimineata, aseara nu aveam aceasta problema. L-am inchis si redeschis si acum functioneaza. Dar sunt curioasa daca cineva a mai trecut prin asa ceva si cum s-a rezolvat? Multumesc! O zi frumoasa!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E posibil sa fie uzat simul, sau sai ai probleme cu cititorul de la sim. De exemplu eu am un telefon mai vechi pentru hotspot si din cand in cand trebuie sa ii dau restart pentru ca nu mai vede cartela.

| Julia1188 explică (pentru Wr3nch):

Pai si daca ar fi fost asta nu ar fi trebuit sa nu mai am semnal? Am avut o problema asemanatoare acum 2 ani cand mi s-a demagnetizat cartela si am fost sa o schimb, dar atunci imi spunea ca nu exista sim si nu aveam semnal...

| Wr3nch a răspuns (pentru Julia1188):

Poate a fost doar un incident la retea in zona ta. Se mai intampla cand repara turnul GSM.

| Julia1188 explică (pentru Wr3nch):

Sper! Multumesc pentru raspuns! O zi frumoasa!

| doctorwho a răspuns:

Poate din greșeală l-ai pus pe mod avion happy