| CsTskater a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o problema detin un Nokia 100 nu e cine stie ce dar e bun. Oricum problema mea e ca daca incerc sa pun alta cartela in telefon imi cere security code nu 1234/0000 sau 12345/00000 am incercat si master code si imei este 351941050611912.
Sper sa ma ajute cineva pentru ca nu pot sa vand telefonul... sad

Răspuns Câştigător
| Allexinno1988 a răspuns:

Salut stiu despre ce este vorba dar acel cod nimeni nu il stie doar tu daca ai cumparat telefonul nou (atunci nu avea acel security ceck} asa ca daca vrei sa ii spargi acel cod mergi cu el la un dealer autorizat si pentru 20 de lei te va ajuta cu siguranta

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Slabut telefonul.Nu stiu daca vei reusi sa-l vinzi.Incearca la un service.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, NU are rost să te "stresezi" dacă vrei să vinzi telefonul deoarece NIMENI nu îl va cumpăra!

Acest model este foarte SLAB - vezi specificaţiile la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_100-4120.php

Eventual, poţi încerca cu MasterCode pe care-l poţi afla cu metodele de la linkul :
http://nokia-tuning.blogspot.ro/

Toate cele bune.