| Cezar_Ciobanu_1967 a întrebat:

Bună ziua TPU! am un telefon Allview p5 life și vreau să știu cum să blochez un număr de telefon? am intrat in setările telefonului,am tot căutat să găsesc opținea de a bloca, dar din păcate nu o găsesc! mă poate ajuta cineva pas cu pas?

4 răspunsuri:
| donarcostica a răspuns:

Apasa pe acel contact. Si ai acolo block.

| tehno125482 a răspuns:

Cel mai lejer este cu aplicatia "Call block", aplicatia o iei din magazin play, o instalezi si trebuie doar sa scrii nr. de telefon, acolo poti bloca si numerele cu necunoscut sa nu te mai poata apela. E mai lejera deoarece e mai simpla si poti bloca apeluri, apeluri si mesaje sau doar mesaje.

| Cezar_Ciobanu_1967 explică (pentru donarcostica):

Deci,vreau să-ți spun că am doar opțiunile acestea! editare, distribuire, ștergere! mĂ uit după Block, am căuta absolut peste tot și nimic! Ce naiba să nu aibă așa ceva, adică block?

| Cezar_Ciobanu_1967 explică (pentru tehno125482):

O să încerc cu ce mi-ai spus, să văd ce pot face!? Mulțumesc frumos! O seară frumoasă!