| AlexAVR a întrebat:

Bună ziua TPU.
Ce să aleg dintre Samsung Galaxy S7 Edge și IPhone 7+?
Argumentați.

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

S7, baterie minunata, fluiditate, poze minunate (camera principala), rezistenta la apa, design frumos, folia se poate aplica fara probleme, amprenta super rapida, si cam atat.
Am umblat chiar pe 2, ambele au fost exceptionale, imi schimb si eu S6 cu S7 in curand.
IOS n-o sa fie nici o data complex, din contra, e simplu si foarte securizat.
Vrei ceva? Plateste, acum totul depinde de tine, eu as alege cu incredere S7 Edge.

| OnePiece a răspuns:

S7 Edge si iti raman si bani de o bere. Salut!

| jonelx6 a răspuns:

Iphone 7+ as alege eu, doar pentru ca m-am saturat de Android happy

Ideea e ca ambele device-uri au specificatii de top, deci orice ai alege nu o sa regreti. Insa pentru ca Samsung e mai ieftin, as inclina balanta inspre s7.

| 1123456789 a răspuns:

Iphone 7+ clar si iti fac o comparatie intre ele. Samsung are pozele atat frontale selfiurile cat si celelalte foarte plastice adica sunt foarte saturate de culoare, poti sa ai probleme cu dungile de pe ecran apar la un moment dar niste dungi rosii pe margini si alt dezavantaj problema foliilor se sticla ca nu se curbeaza exact pe margini ca banuiesc ca nu vrei sa tii telefonul asa. Acum iti spum avantajele care le are iPhone 7 plus. In primul rand designul depinde de fiecare mie ca utilizator Apple imi plac mai mult iphone urile, alt lucru e mult mai rapid decat Samsung s7 edge la orice, are zoom ul mult mai bun avand dual camera care te ajuta sa faci si poze gen portret perfecte si pozele in general ies normale la iphone, nu sunt saturate si se vede fiecare detaliu si alt avantaj ar fi interfata care este simpla dar foarte complexa, nu lipseste nimic si este bine optimizata nu ca la Android. Daca ajungem la pret acum depinde de fiecare om, eu recomand Apple ca raport calitate-pret pentru ca stiu din experienta exact cum este vorba aceea 'dai un ban dar stai in fata '. 38mil iPhone 7 plus versus 28-30 Samsung s7 edge. Eu recomand 7 plus cu incredere ( eu detin un iphone 6 acum si o sa il schimb in vara tot cu un 7 plus )

| BroRo01 a răspuns:

Sincer parerea mea sincera este urmatoarea : daca folosesti multe aplicatii si jocuri s7, daca nu iphone. Iphone are intr-adevar o camera putin mai buna dar nu e sesizabila daca nu le pui unu langa alta, eu sincer iubesc culorile satutrate pentru ca dau mai multa viata
IPhonul este foarte simplu si securizat, nu prea ai ce sa faci pe el, ii mai mult un office phone dupa parerea mea. Este putin mai puternic ca s7 dar din nou, nu se observa daca nu le pui unul langa altul.
la s7 edge ai bacteria mai mare si dupa parerea mea e mult mai frumos. Poti sa schimb foarte multe pe ele, cu androidul te joci cum vrei tu plus ca ai mult mai multe aplicatii de cat pe ios. Poti sa setezi limite la aplicatii si jocuri ca sa salvezi baterie dar la cat tine nu o sa I nevoie. Samsung e in general bazat pe experienta de utilizare si un jorul jocurilor.
Eu am Samsung s7edge si sunt foarte multumit de el. daca vrei pot sa intru mai ' adanc' in discutie, doar sa imi ceri

| AlexAVR explică (pentru BroRo01):

Intră mai "adânc" în idee, explică-mi și chestiile mici, cum ar fi "Folia se aplică perfect datorită marginilor?"
Crezi că dacă am un S5 se merită să iau 7 Edge? Este alunecos? Probleme cu marginile?