| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Cum se face resetarea din fabrica la un Huawei Y6 (2017) model: MYA-L41, fara sa se reinstaleze aplicatiile pe care le-am mai avut? De exemplu am avut descarcat Waze, autodoc, eMAG etc. si cand fac resetarea din fabrica tot mi se reinstaleaza, tin sa va spun ca ma loghez in contul google cand fac treaba aceasta, cum e cel mai bine sa fac resetarea din fabrica ca sa nu imi revina aplicatiile pe care le-am mai avut in telefon, doar cei de fabrica, cum se face cea mai buna resetare din fabrica ca sa se stearga tot?

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Cea mai buna resetare din fabrica? Nu cred ca exista asa ceva, doar resetare clasica.

Poti incerca sa dezinstalezi inainte de resetare anumite aplicatii, astfel nu o sa se mai instaleze dupa resetare.

| crzmax72 explică (pentru MagicOneT):

Am reusit, multumesc!

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Bagi cont de google
TE ASIGURI CA ARE BACKUP ACTIVAT
dai reset, bagi acelasi cont de google, si ii dai restore

mi-e mi-a reinstalat toate aplicatiile fara nici o exceptie, iar asta dupa ce am cumparat telefon nou, nu ca i-am dat reset

| Demidol a răspuns:

Se pare ca doar @MagicOneT a citit atent intrebarea. Dar nu si bizonul ala de @Bizon95.
Nu o faci prin contul de google. Si nu folosi nici backup. Eventual blocheaza-l sau sterge tot ce are.
Si faci resetarea din meniul telefonului. Se va sterge absolut tot ce ai instalat tu, dar si setarile facute altfel decat din fabrica.

| DOOOPX a răspuns:

Resetarea din fabrica sterge toate aplicatiile, nu poti schimba asta, le instalezi din nou ce i asa greu, si de ce ai mai face resetare, daca nu s ar sterge nimic?