| alin1317 a întrebat:

Buna ziua tuturor!
Tatal meu imi propune sa imi trec numarul de telefon pe abonament,eu i-am spus nu. Intrebarea mea este poate sa mi-l treaca daca nu merg cu el,adica fara stirea mea? Sa de duca acolo si a zica "vreau numarul acesta sa il treceti pe abonamet" :-)) poate? Eu i-am spus nu, dar ma astept de la el sa faca asta :-))
Imi cer scuze daca nu am ales corect categoria.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles! happy

24 răspunsuri:
| alin1317 explică (pentru lpavel):

Daca tu ai cartela, iar eu ma duc si iti trec numarul pe abonamentt, pot da?

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Binenteles daca si platesti macar o luna big grin

| T0T a răspuns:

Dacă aș fii tatăl tău nu ți-aș mai da bani să îți reîncarci cartela sau să o schimbi. La abonament plata se poate face mult mai lejer, automat prin card.

| alin1317 explică (pentru lpavel):

De platin plateste, dar nu vreau pentru ca am mai avut si la inchis:-)). Deci, o sa-l sun sa-i zic sa stea linistir :-))

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Ar fi mai bine daca nu-l vrei pe abonament...

| alin1317 explică (pentru T0T):

Nu imi da el bani, mi-o incarc singur, doar s-a oferit sa il plateasca el, trecandu-l pe abonament si nu vreau.

| T0T a răspuns (pentru alin1317):

De ce nu vrei? Mie mi se pare mai bine așa...

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Pai attunci de nu-ti place pe abonament devreme ce plateste el? Nu te-nteleg... happy

| alin1317 explică (pentru lpavel):

Eu as vrea doar ca pe la 12-13 ani, parintii mei imi facuse abonament la Vodafone, iar cand a aparut cosmote, mi-am cumparat si o cartela cosmote. Numai ca de curand mi-a oprit abonamentul acela de Vodafone si ma gandesc daca il trec si
Pe aceste pe abonament poate ca il va inchide. Si nu vreau sa-mi pierd numarul pe care il am de foarte mult timp. Asa ca o sa-l sun:-))

| alin1317 explică (pentru T0T):

Am scris mai jos in cateva raduri de ce nu vreau, citeste si tu :-)

| T0T a răspuns (pentru alin1317):

Contractul pentru abonament se poate face pe o perioadă. În acea perioadă, după câte știu eu nu poate să rezilieze abonamentul.

| alin1317 explică (pentru T0T):

Stiu asta, dar ma gandesc daca nu-l mai plateste sau daca dupa ce trece perioada aceea, il inchid

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Cand te treci pe abonament numarul ramane acelasi NU se schimba si nu au ei treaba cu alte numere, stai linistita!

| T0T a răspuns (pentru alin1317):

Nu văd de ce ar face una ca asta. Dar în fine, presupun că poate să facă chestia asta și fără să îți dea de știre.

| alin1317 explică (pentru lpavel):

Sunt baiat(ai spus "linistita") si stiu ca ramane acelasi numar, ma gandesc asa:face abonament pe 2 ani ok? Dupa il inchide(a mai facut-o odata)
Eu din cauza asta nu vreau sa-l trec. Am inteles ca poate face asta, ok. Si numarul meu ce ar face adica cartela, se inchide automat?

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Da este foarte posibil. dar daca mergi la ei inainte poate va trebui sa platesti putin dar nr ramane, n-o sa-l inchida...
PS : Eu am crezut ca esti fata! De ce? Pentru ca m-am luat dupa nume si avatar! Pai ce nume pui? alinalln? oricine vede asta zice ca esti fata! apoi mai e si avatarul : ai cumva tate? big grin Cum vrei sa stiu ce esti?

| alin1317 explică (pentru lpavel):

Era alin alln:-)) dar numai ca nu am pus spatiu si avatarul imi plac tatuajele si tatele :-))
Si cu abonamentul, ti-am zis mi la mai inchis odata. Dar n-o fi nebun sa imi faca abonent odata ce am zis ca nu vreau. Si daca face nu are cum sa nu-l plateasca ca il voi prelua eu sa-l platesc. Deci este totul ok:-)) nu?

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Dap absolut!
PS: As fi putut face diferenta daca era cu spatiu dar daca nu era spatiu reiese ca esti fata big grin Iar cu tatele, pai carui baiat nu-i place? crezi ca mie nu? si totusi vezi ce am la avatar? De ce? sa vada clar cu cine conversez ca sunt baiat! se poate vedea asta si din nume si din avatar, cred ca n-ar fi rau sa faci si tu ceva la fel, tatele le pui in alta parte unde nu duci pe nimeni in eroare! big grin Bafta!

| alin1317 explică (pentru lpavel):

Ok,las avaturul si vad ce fac cu numele :-))

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Ok! Thanks! happy

| alin1317 explică (pentru lpavel):

Gata

| lpavel a răspuns (pentru alin1317):

Eiiii da! Acum vad ca esti un flacau in toata firea nu o fatuca! big grin

| alin1317 explică (pentru lpavel):

:-))

| wizzkid a răspuns:

Salut, in primul rand cati ani ai? el poate sa treaca nr tau pe abonament decat daca ai sub 18 ani! iar in acest caz el trece numele lui pe abonament! deci el o sa fie ''patron'' pe nr tau laughing in caz ca ai 18 ani poate face acelasi lucru, doar ca tu poti contesta asta, el are nevoie de cartela ta!