| DeeutzaDeea a întrebat:

Va rog daca vreti sa imi dati un sfat! Ce sa aleg intre Samsung Galaxy A5 2016 si Iphone 5S? Am tot schimbat telefoane ieftine dupa nici macar un an de utilizare si acum am reusit sa strang cam 1600 de lei si mi-as dori un telefon bun, sa mearga pe cat posibil fara lag in utilizarea de zi cu zi si sa reziste la jocuri obisnuite dar sa aiba o durata cat mai lunga de viata ar fi bine daca ar rezista macar 2-3 ani. Acestea doua ma atrag cel mai mult. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Multa lume ti-a recomandat in mare parte dupa propriile lor gusturi! Eu iti spun sincer ca urasc Apple si mi se pare cea mai nesimtita companie.Si totusi iti recomand iPhone.Sunt sigur ca te intrebi de ce.Ideea e ca daca ai avea de alege intre un S7 sau S6 si iPhone ti-as recomanda evident Samsung.Insa celelalte telefoane aditionale(A5, A3, A312312 sau cate or fi)nu sunt nimic altceva decat versiuni mai slabe facute pentru cei care nu ai destui bani pentru cele mai scumpe.Eu folosesc Windows Phone fiindca sunt satul de virusii de pe Android si preturile de la Apple.Dar ca sa inchei iti recomand iPhone.Ai si o stabilitate mai mare la soft, nu ca si la Android la care un S5 neo (telefon care inca se vinde nou nout in magazine) nu va mai primi update-uri.Bafta!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy A5 (2016) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0c83j8.php

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

A5, Iphoneurile se strica repede, e doar numele, pozele si marul de ele.

| KillaNoFilla a răspuns:

Din cate am auzit 5s merge cursiv chiar dupa o lunga perioada de timp si de numar mare de aplicate spre deosebire de A5
dar a5 are camera mai buna si baterie mai buna.
Depinde de tine
Eu as alege sa mai pun 4 mil si sa iau note 4. xd

| madalinfindrihan a răspuns:

A5 toata ziua din partea mea chiar daca eu folosesc un dispozitiv Apple Iphone 5. E mai bun A5 parerea mea.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Eu iti sugerez un Iphone, e super ok.Bateria rezista destul de bine, si arata si mai bine ca un Samsung, plus ca are o camera foto mult mai buna.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Iti recomandat un Samsung galaxy A5.
Din punctul meu de vedere este mai bun decat un iphone.
Eu nu sunt un fan al celor de la Apple de aceea eu as alege un Samsung A5 si datorita specificatiilor.
Are ecranul de 5 inchi, 720x1280 pixels, camera principala de 13 mp, camera pentru selfie are 5 mp, 30 fps pe secunda.
Ecranul este din corning gorilla glass, iar procesorul Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 esteajutat de 2 gb de RAM, suficient pentru a rula bine orice aplicatii si multe dintre jocuri, bateria este de 2300 Mah, ceea ce inseamna ca te poti juca intens 6-7ore fara oprire. :X

| TMAIGL a răspuns:

De ce nu mai aștepți tu inca puțin și mai strângi inca 400 de lei și iti iei iPhone SE pentru ca este multi mai rapid decât 5s și sunt identice.
https://m.youtube.com/watch?v=tiPzrWW1PeY

| ariana8228 a răspuns:

Si Samsung Galaxy A5, dar ai Iphone 5S, sunt foarte bune, dar mai bun este un Iphone.Crede-ma, cumparal pe acesta, eu am un Iphone de 3 si este la fel de bun ca in prima zi in care l-am luat! laughing