| Elyiela a întrebat:

Va rog un sfat, daca puteti sa ma ajutati. Am o mica problema, nu reusesc sa trimit conversatiile Whatsapp de pe vechiul telefon (un Samsung j6) pe cel nou (Huawei p40lite). Pe noul telefon cand bag cartela si instalez whatsapp imi apare ca nu s-a putut face backup. Cred ca e de vina faptul ca acest model Huawei nu suporta servicii google. Iar mie pe vechiul telefon Samsung mi se facea backup la conversatii in google drive in fiecare dimineata. Aveti idee ce as putea face astfel incat sa nu pierd conversatiile si sa le am pe telefonul Huawei nou? Orice parere este apreciata. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca acesti pasi descrisi pe larg aici:
https://www.syncios.com/......i-p30.html

| AureliusTPU a răspuns:

Nu face backup-ul ca Huawei nu foloseste serviciile google si backupul este stocat in serverele Google dar daca nu poti vedea mesajele cred ca ar merge daca ai vorbi pe acela si ai face numai pe el.Eu sunt conectat cu telefonul la un pc si nu mi-a aparut vorbirile doar contactele si se sincroniza cu telefonul.