| eduardpetrolistul a întrebat:

Buna ziua, voiam să vă întreb dacă ajuta mult răcirea de la un cooler la un telefon mobil mai ales daca te joci mult. Am un smartphone 6 RAM și procesor octa core de la Xiaomi.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci ții tel-ul pe un rack/suport cu ventilator. Atunci care e rostul de a folosi telefonul și nu un laptop sau pc, că tot ești legat de "glie"

| eduardpetrolistul explică (pentru sierra1):

Nu stau tot timpul acasă și mai mă joc diverse joc urî remy, table biliard și în special social media și am zis sa nu se încălzească foarte rău

| sierra1 a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Cum vrei tu

| eduardpetrolistul explică (pentru sierra1):

Spuneți că nu merita?

| sierra1 a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Nu am spus asta.
faci cum vrei tu dar te intrebam: ok, ventilator, tunci de ce pe tel?

| eduardpetrolistul explică (pentru sierra1):

Am și la laptop un cooler

| Simpatic a răspuns:

Cred ca e ca si la laptopuri, nu ajuta extraordinar dar e bine sa ai.Adica nu iti face iarna din device.

| ImJack a răspuns:

Ajuta extrem de mult, acum de la un timp și răcirea aia o sa se duca dar în general e făcută sa nu ți se încălzească telefonul eu unul am xiaomi cu răcire lichida și la început jucam mult rău nu se încălzea mai deloc și nici lag nu aveai acu se încălzește puțin după 1 an