| AnnaMaria237 a întrebat:

Bunăă, sunt in Germania si nu imi citeste telefonul cartela de Orange. Ce ii pot face?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Posibil ca telefonul tau sa aiba un defect, pana sa-mi schimb telefonul, am avut un Nokia Lumia luat din Germania cu dual sim, am folosit ambele cartele (romanesc si cel nemtesc) cu nici o astfel de problema.
Incearca sa-l inchizi si sa-l redeschizi, poate va merge, daca nici asa, mergi la magazinul de unde ti-ai cumparat telefonul si spune-le problema ta.

| AnnaMaria237 explică (pentru MihaelaDart):

Telefonul este cumparat din Germania, in tara imi citea cartela, dar dupa ce am iesit din Romania nu.

| MihaelaDart a răspuns (pentru AnnaMaria237):

Inchide-l si redeschide-l poate isi revine, desi ti-am spus, un drum la magazinul de unde l-ai cumparat nu strica sa le spui problema.

| mihaelacojoc18 a răspuns:

Bună, am avut și eu așa caz recent, nu este de vină cartela de Orange, de vină este telefonul tău, poți face o reinițializare sau să pleci la un programator.

| mihaelacojoc18 a răspuns:

Bună, am avut și eu așa caz recent, să știi, că nu e de vină cartela Orange, e de vină telefonul tău.
Poți face o reinițializare(vezi în setările telefonului tău), sau poți duce cartela și telefonul la un programator.Succes...