| anonim_4396 a întrebat:

Bune. Deci am solicitat pe telefon la *100# internet pe mobil 100 mb si acum se reinnoieste in fiecare luna > Cum as putea sa in dezactivez? Vreau sa renunt la el dar nu stiu cum... Va rog frumos ajutati-ma!

P.S : Sunt pe Vodafone si nu am abonament si imi ia 2 euro in foircare luna pentru internet. eu vreau sa renunt la optiunea asta dar nu stiu cum sa o dezactivez!

Va ro ajutati-ma daca stiti cum asa putea sa renunt la spuneti-mi va rog!

5 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Buna,eu cred ca e ca si la extraoptiune daca nu incarci se dezactiveaza singura, asa si cu internetul daca nu incarci el nu are de unde sa iti ia cei 2 euro m-ai ales ca esti pe cartela si nu pe abonament, eu zic sa incerci ceea ce iti spun eu ca mai mult ca sigur asa e.Succes si lasa-l pana ti se dezactiveaza si dupa incarci dupa ce iti trece temenul, ai sa vezi ca se dezactiveaza singur ca nu o sa mai are de unde sa isi ea cei 2 euro, prostia pe care o faceai era ca tot timpul incarcai inainte de termen.O zi buna!

| anonim_4396 explică (pentru Predator30):

Pai da dar eu am 21.44 de euro. ar trebui sa fac ceva sa ii consum ca sa nu mai aiba de unde sa-si ia 2 euro inainte sa expire valabilitatea?

| Predator30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asa ceva, dar ai cam mult... uite cum sa faci iti dau o idee care sigurat o sa mearga, sa nu consumi cei 21 de euro aiurea sau eu mai stiuo pe alte chesti, ci iiTransferi creditul pe care il ai acuma cei 21 de euro la cineva de la tine din familie dadeam un exemplu, sau la cine doresti tu si dupa ce iti expira adica la sfarsitul luni banuiesc nu o sa mai aibe de unde sa iti ea cei 2 euro pentru internet si o sa se dezactiveze, mult succes si sper sa aud ca ai reusit, sper sa te ajute ceea ce ti-am spus.O seara buna!

| anonim_4396 explică (pentru Predator30):

Daca atunci cand expira creditul nu mai incarc pana dupa data in care ar trebui sa se reinnoiasca?

| Predator30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am inteles ce ai vrut sa spui, fii mai explicit(a)...