| Andrei1332 a întrebat:

Când încerc sa îmi incarc telefonul si schimb poziția firului (in sus,jos depinde de cum îl bag) nu se mai încarcă pana nu îl pun inapoi, aveti niște soluții?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Firul este intrerupt undeva. Ar trebui, daca ai un incarcator vechi, ars, sa tai firul la 2 cm de alimentator (langa carcasa) si sa inlocuiesti cu alt cablu pastrand polaritatea. Dar mai bine cumpara-ti alt incarcator. Nu sunt asa scumpe!

3 răspunsuri:
| Andrei1332 explică (pentru Salontanul):

Mai bine cumpăr altul

| Andrei1332 explică (pentru Salontanul):

Eu am mai scăpat si telefonul pe jos când era la încărcat si na poate a căzut pe mufa

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Andrei1332):

Foarte bine. Ar trebui sa incerci intai cu alt incarcator sa nu fie dusa mufa de la telefon daca a cazut.