| Anonim430 a întrebat:

Când mă uit la bara de sus a telefonului meu și mă uit la procentajul bateriei, în partea stângă sunt patru liniuțe care când sunt afară sunt aprinse toate și când sunt înăuntru la subsol nu este aprinsă niciuna. Ce reprezintă acele linii?

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Https://www.samsung.com/......axy-phone/ nu gasesti aici ce inseamna?

| Anonim430 explică (pentru cfrtobias):

Mersi arată tothappy

| cfrtobias a răspuns (pentru Anonim430):

Cu placere, poate ne zici si noua care era sa stim sigur laughing

| Anonim430 explică (pentru cfrtobias):

Ce sunt acele mici săgeți de lângă semnul de Wi-Fi?

| cfrtobias a răspuns (pentru Anonim430):

Probabil zici ca se trimit date (schimb de trimis si primit internet)

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Puțin probabil să nu (fi)știi(ut), tu care dai sfaturi corecte in probleme complexe ca asta:

https://www.tpu.ro/......daca-sunt/

dar fie cum spui!

| mastadont a răspuns:

Acele liniuțe reprezintă procentajul de semnal pe care îl ai la telefon. 4 linii înseamnă că ai semnal maxim și poți vorbi liniștit folosindu-te de cartela SIM, iar 0 înseamnă că nu poți primi sau efectua apeluri sau mesaje pe număr, în lipsa semnalului, toate funcțiile cartelei SIM fiind indisponibile.

| cfrtobias a răspuns (pentru mastadont):

Si eu asa ma gandeam, dar nu e in partea dreapta? laughing sau depinde de la ce firma e

| Anonim430 explică (pentru mastadont):

Uneori sunt aprinse 1, 2 sau 3 linii și atunci când sunt într-o țară străină îmi apare litera R lângă acele linii de semnal.

| mastadont a răspuns (pentru cfrtobias):

Cred că depinde de la ce firmă ai telefonul precum și rețeaua din care ești. Eu eram acum vreun an pe Orange și îmi arăta semnalul în partea stângă, însă de când am trecut la digi văd că e undeva în dreapta, între indicatorul pentru semnal wi-fi și ceas, telefonul rămânând același, iphone Xr. Dacă nu sunt pe wi-fi, în loc de acesta îmi apare lățimea de bandă pe care o pot folosi în funcție de semnal, aceasta fiind setată pe LTE conform configurărilor de la digi, ție e posibil să-ți arate altceva, 3g, 4g, etc.