| OnePiece a întrebat:

Când Samsung Note 9 costa 3800 de lei, se mai merita sa investești în noile iPhone-uri?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Achizitia unui telefon nu e o investitie, e o cheltuiala oricum ai privi.

in rest nu vad scopul sa dai mai mult de 2000 lei pe un telefon, nu va face nimic special ala de 3800

| sierra1 a răspuns:

Din postura de consumator, a-ți lua un telefon, NU e o investiție, cu atât mai mult dacă vorbim de unul recent lansat

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In opinea mea, daca chiar vrei iphone, Merita Iphone XR.E 90% din Iphone din iphone XS la un pret mai accesibil.In rest dupa mine merita mai mult telefoanele Android pentru ca ai mai multe obtiuni si poti sa iti cumperi (cu Android) un telefon exact cum iti doresti tu in functie de ce ai nevoie(baterie mare, cea mai buna camera, etc, etc).

| Stephan142 a răspuns:

Depinde de bugetul tau. Cand mi-am schimbat telefonul ma gândeam sa imi iau iphone(după ce am avut 4 Samsung in ultimii ani), doar ca pana la urma am ales s9-le. Iphone e un te telefon bun la general si fiabil doar ca il consider scump la capitolul calitate-pret. Deci nu, nu cred ca merita sa iei un iphone daca poti sa iei un telefon la fel de bun (hai sa nu dezbatem subiectul care e mai bun pentru ca stim cu totii ca ambele firme au plusuri si minusuri) la un pret mai mic.