| AndreeaM1 a întrebat:

Când scriu pe telefon ceva, unele litere se scriu dublat si nu tin apasat mai mult sau altceva. Am umblat si la setari si nu gasesc. Aveti idee din ce cauza ar putea fi si cum sa fac sa scrie normal?

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu am pățit așa cu o tabletă veche și mai ieftină. Cred că e de la soft, o ia razna cu timpul. Cel mai bine ar fi să descarci din google play o altă tastatură și o setezi pe aia, în loc de cea originală. Eu așa am făcut și a mers.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Vezi la setari tastatura, trebuie sa fie ceva cu "dictionar", sau ceva cu "completare cuvinte automat"(autocomplete), depinde de telefon.

| AndreeaM1 explică:

Nu am niciun cuvant in dictionar. Am dezactivat si verificatorul ortografic...la fel. Telefonul e Allview p7 xtreme.

| AlexDng a răspuns:

Ai rezolvat problema? Da-mi pm te rog, am aceeasi problema, ma chinui de ceva timp