| Sonia822 a întrebat:

Cand se termina mai repede bateria la telefon, utilizand wifi sau utilizand netul din abonamentul? Sau n-are importanta? Conectandu-se la wifi se consuma mai repede?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pe date moibile se consuma mai repede.

| Sonia822 explică (pentru Wr3nch):

Cum interpretez expresia ``date mobile``. Nu accept vocabularul operatorilor de telefonie. Ei cu ei. Eu cu restul.

| Wr3nch a răspuns (pentru Sonia822):

Adica netul din abonamentlaughing Ala care apare in optiuni ca mobile datalaughing

| Catrice a răspuns:

Îți spun din experiență cu o baterie slaba ca ala din abonament consumă mai multă baterie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din propria experiența cu telefonul meu, îți zic că se consumă mai rapid bateria când utilizezi datele mobile sau dacă le lași să funcționeze în fundal.

| Bruno92 a răspuns:

Cu date mobile se descarcă mai repede.

| Adrian5575 a răspuns:

Eu am observat la telefonul meu ca se duce mai repede bateria cand folosesc wi-fi, dar internetul merge mai bine decat cel de pe cartela, deci merita.

| ValentinGabi a răspuns:

Wifi zic eu, mie așa mi se întâmplă

| SDana a răspuns:

Netul de pe telefon.