| AdrianaMariaaa a întrebat:

Cand suni pe cineva care si-a schimbat numarul de telefon ce iti zice mai exact robotul?
Nu zicea parca ca:Numarul contactat nu este inregistrat in retea sau ceva de genul?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, de unde ar stii robotul ca ăla si a schimbat numarul, de obicei sună si nu raspunde nimeni pe vechiul numar daca cel care a avut numarul a pierdut sau a aruncat cartela, poate ca nici nu era pe abonament, ca atunci daca era pe abonament si pierdea sau i se fura telefonul, mergea la firma unde avea abonament si il rezilia îi închideau ei abonamentul, ca acela care la furat sa nu poata vorbi pe numarul lui.

| AdrianaMariaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Treaba e ca habar n-am daca si-a schimbat sau pierdut telefonul dar cand sun persoana respectiva, suna normal dupa baga robotul:"persoana apelata nu e disponibila momentan" sau persoana apelata nu raspunde momentan, incercati mai tarziu" si de blocat numarul nu mi l-a blocat

| AdrianaMariaaa explică (pentru AdrianaMariaaa):

Si e asa de cateva zile.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AdrianaMariaaa):

Suna o cu numar ascuns si vezi daca i ti raspunde cand nu vede numarul de pe care apelezi, sau suna o de pe alt numar care nu il are in contacte, si aflii ce s-a intamplat, te a blocat pe numarul tau, sau daca stii unde locuieste fa i o vizita acasa si intreaba persoana are ceva cu tine sau din ce cauză nu i ti raspunde cand o suni.

| AdrianaMariaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nuu pai asta ziceam, ca au sunat mai multi prieteni pe persoana respectiva, chiar si cu numar privat si degeaba
Probabil are doar telefonul stins cine stie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AdrianaMariaaa):

Am inteles! Unica solutie este sa te duci la ea acasa sa vezi ce face