| anonim_4396 a întrebat:

Cand vor aparea telefoane quad-SIM?

22 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Au aparut deja. De niste ani buni. Vreo 6-7, cel putin.https://www.youtube.com/watch?v=VzlBXgD4MBE

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

E bun si ala, de unde cumpar? Exista si cu 8 SIM-uri? Sau mai stiu eu... cel cu cat mai multe.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ti-ar trebui asa ceva? Nu ai vazut in clip? https://www.simore.com/en/

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Numerele pe care am two factor laughing Si pe fiecare numar am 10x Google Drive, 10x OneDrive, 10x Mega, 10x Dropbox si mda e mai ieftin sa incarc cartelele la 8 luni sa nu-mi ia numarul decat sa le cumpar lor stocarea :3

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Are u *** kidding meh? Am luat 2 TB de cloud storage cu 20 de dolari... pe viata. Greseala lor, trebuia sa imi dea doar 500 GB. Oricum, la 2 TB oferta era de vreo 60 de dolari. Din nou, FOARTE accesibil.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nah dar am incredere doar in companiile mari... Pana si cu 500MB imi pierdusera la un moment dat fisierele, nu-mi permit sa pierd 2TB. Si oricum am aceleasi fisiere in cel putin 3 companii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Companii mici pe infrastructura Amazon AWS ftw. Si nah, nu e ca si cum alea care nu au miliarde de dolari rulaj anual nu ar fi de incredere. La o adica poti sa iti iei un cont de hosting cu spatiu girla si sa pui acolo. Oricum, chiar daca esti la companii mari... ia si citeste cu atentie politica. Ca si mocaciune, nu prea iti garanteaza nimeni nimic. P.S. Nu ar fi mai simplu sa iti iei frumos un NAS? big grin

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

M-am tot gandit la NAS ca sa reduc numarul de conturi cloud cu 90%. Momentan imi trebuie aparatura ca sa automatizez majoritatea lucrurilor de le faceam pe bani, inclusiv, cred ca ma iei la bataie, postatul de meme-uri. Consuma foarte mult RAM crawlerul de Reddit si am pus RAM. Dupa ce automatizez si canalele de YT atunci fac un server de stocare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cine naiba pui meme-uri si aiureli pe YT? Iti ies macar bani de o piine si platit curent/net? P.S. Iti dau un link pe privat, apropos de clouds si muzici ce mai discutasem noi.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Platit net, OneDrive, curent si 3-4 gratare lunar.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Heh, so-not-so. Le ai cum trebuie' cu engleza? S-ar putea sa am eu diverse...winking

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Yeah

| Bogdan70001 a răspuns:

Daca te referi la telefoane mobile sunt dupa cum a sus si Gabi, daca te referi la smartphone-uri....clar nu prea curand.In lupta de a face telefoanele cat mai subtiri si a implementa cat mai multe functii precum pop-up camera sau altele precum mullti alti factori mufa jack deja a fost eliminata laughing) Al 4-lea sim nici nu cred ca este luat in discutie momentan laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Imi pare rau dar trebuie' sa te contrazic aici. Chiar daca poate fi considerat un hardware hack, e posibil bine-mersi si pe smartfoane: https://www.youtube.com/watch?v=AwP84XDdNF4

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pe langa faptul ca arata extraodinar de urat mi se pare si putin trucat...nu prea imi pot da seama cum componenta hardware poate face fata unei astfel de chestii pana la urma atat like-urile si dislike-urile cat si comentariile au fost dezactiate si daca sa ziceam ca prin acelk SIM Toolkit s-ar putea ma indoiesc ca internetul ar merge din aceeasi cauza...software-ul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Cel mai probabil spanacul ala le alterneaza cumva, nu cred ca are cum sa le dea acces simultan. Ca e urit nah... e treaba de functionalitate in primul rind.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nici dual SIM nu are simultan, pe Android-ul de-l am eu avertizeaza ca nu pot fi folosite simultan. Sacadeaza apelul daca dau mesaj de pe celalalt SIM.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei simultan, iti iei doua telefoane. big grin

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dar am 5 si vreau sa nu mai car atatea...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa prostiile si ramii la una-doua...winking

| whatisthis19 a răspuns:

In viitor