| cfrtobias a întrebat:

Care baterie e mai buna dintre Li-Polymer si Li-ion?

8 răspunsuri:
| SalutCeFaceti a răspuns:

Depinde, dar in mare Li-Ion.

| TheTom7 a răspuns:

Sunt cam la fel de bune ambele, stiu ca OnePlus foloseste li-polymer si sunt foarte ok. De altfel conteaza cum le face fiecare producator mai mult decat daca e x sau y, Samsung face o treaba destul de buna cand vine vorba de baterii.

| HerloAntonio a răspuns:

Li-ion este mai buna are celule draditionale.

| cfrtobias explică (pentru HerloAntonio):

Ca vad pe noul Samsung A90 va avea Li-Polymer da aproximativ bateriile is la fel si pe S10E e Li-Ion mersi

| HerloAntonio a răspuns (pentru cfrtobias):

Bateria de la Samsung A90 e 4.000 mAh dacă la asta te referi.

| cfrtobias explică (pentru HerloAntonio):

Nu la asta m-am referit la calitate cum o zis m-ai multi in cat timp se uzeaza dupa multe incarcari

| HerloAntonio a răspuns (pentru cfrtobias):

Aaa.