| daniel1990 a întrebat:

Care ce replici de telefoane aveti?
si ce parere aveti despre ele?
se merita sa-mi iau un iphone 5? replica.

Răspuns Câştigător
| L7w7n7d7 a răspuns:

Depinde ce replici îţi iei.
Există replică iphone 5 la 100 de lei care e doar carcasa şi în rest nu e bun de nimic, există replică şi la 1200 lei care are componente chiar mai bune ca iphone-ul 5 original, doar că n-are Siri şi are Android în loc de iOS, atât.

11 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Incep cu sfarsitul : NU! Nu se merita absolut deloc, vei regreta. Nu doar ca nu vei cumpara un Iphone, (esti constient de asta) dar vei cumpara un dispozitiv care nu poate fi numit telefon, te va duce la disperare.
Am avut CECT si o replica IPhone 3(cu antena extensibila pentru radio si TV analog, touch-ul mergea doar cu ciocanul, internet : 1-3 kbps, camera foto de 8 Mpx care de fapt era de 0, 3 mpx).
Poti cumpara la preturi apropiate telefoane Allview, romanesti, foarte bune, macar stii ca ce scrie pe eticheta, asta cumperi, si mai primesti si asistenta. Cu 300 de lei cumperi un Allview de sta pisica-n coada:
http://www.allview.ro/index.php?id=1337

| daniel1990 explică (pentru valentingb):

Vali mersi pentru raspuns..ai dreptate
dar am inteles ca unele sunt chiar bune chair daca nu st originale
de exemplu iphone 5 uite asta
http://www.ipadgsm.ro/replica-dual-sim/327-replica-iphone-5.html
ce zici?

| valentingb a răspuns:

Daniel, ce sa zic eu. Nu te cunosc. Daca te cunosteam, puteai spune ca am ceva cu tine si-ti dau sfaturi rele. Dar asa, n-am treaba cu tine, doar iti dau cel mai bun sfat posibil, pentru ca am vechime pe site-ul asta si nu vreau sa ma fac de rahat, se duce veste "uite ala da sfaturi proaste":)
Am verificat link-ul. Iti zic mai pe romaneste: nicio copie nu va fi la fel de buna ca originalul. Mai, aste sunt facute pe vapor, cine stie ce piese are pe el, are logo Apple, asta e piraterie, se pedepseste cu inchisoarea, site-ul ala ar trebui inchis, intelegi? Sunt vrajeli, iti pun un procesor bun pe ele, 3 aplicatii care merg, o tema de Iphone, si te lasa cu ochii in soare pe urma, cand vezi ca de fapt te uiti la el. Are Android...crezi ca e oficial? Poti instala ceva legal pe el? O sa umbli doar dupa jocuri piratate si-o sa-ti ia foc... De ce nu ma intelegi cand zic, lasa-le naibii, o sa cumperi tu un Iphone vreodata, oricum rade lumea de tine cu replica. Cumpara un telefon bun, la banii aia cumperi un telefon ADEVARAT cu aceleasi dotarie, de fapt, mai bune, cu certificare, cu interfata utilizator special facuta pentru el, cu tot ce vrea sufletul tau : Sony Xperia U. Xperia, iti dai seama ce inseamna sa ai un telefon din gama asta? L-as cumpara doar "casa moara fetili" cand ma vad cu el in mana :)). Iar pe www.allview.ro, poti cumpara de 7 milioane telefoane de te doare mintea.
Faci cum vrei, parerea mea e ca nu ai fofosit replici ca sa stii ce inseamna. Eu am avut doua sau 3, si am tinut vreo 700 de modele de telefoane in mana la viata mea. Poate conteaza sa stii asta.

| daniel1990 explică (pentru valentingb):

Bine valentin merci pentru sfaturi ai dreptate.
m-am convins deja laughing
mi-am luat gandul de la replici
mai pun ceva bani si imi iau unu original.

| valentingb a răspuns (pentru daniel1990):

Ma bucur pentru tine laughing
O decizie matura.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu am avut niciodată o replică însă ştiu că nu sunt deloc bune. Mai bine îţi iei un telefon cu mai puţine aplicaţii şi nu foarte fashion dar nou!
Pa-pa.

| davidtm a răspuns:

Dai cu ele de pereti. piesele sunt facute pe vapor.

| Dackvareder123 a răspuns:

Replicile sunt chinezarii facute doar pentru. pret mic.....am un prieten ce are iphone 4S replica si ii merge foarte urat.mai bine iti iei unu gen galaxy mini 2 decat sa iei o replica de iphone

| daniel1990 explică (pentru L7w7n7d7):

Am vazut un iphone 5 identic la 750 ron
uite asta
http://www.ipadgsm.ro/replica-dual-sim/327-replica-iphone-5.html
ce zici eu zic ca e bun si reusit
?

| daniel1990 explică (pentru Dackvareder123):

Pai si de unde l-a luat si la ce bani?

| Dackvareder123 a răspuns (pentru daniel1990):

L-a primit...

| L7w7n7d7 a răspuns (pentru Dackvareder123):

Depinde ce replici îţi iei.
Există replică iphone 5 la 100 de lei care e doar carcasa şi în rest nu e bun de nimic, există replică şi la 1200 lei care are componente chiar mai bune ca iphone-ul 5 original, doar că n-are Siri şi are Android în loc de iOS, atât.