| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că e cel mai accesibil telefon cu display super amoled? Este ceva mai bun decât oppo realme 7 pro? Acest telefon in 30 de minute incarca full bateria și are și display super amoled.

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

One plus 7 pro

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Xiaomi Mi 10 ce are? A, da, e mai scump binisor. La pretul ala, Oppo Realme 7 Pro nu prea are concurenta, daca tii musai sa ai ceva cu AMOLED.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Prețul e și motivul pe care nu l-am menționat. Realme am găsit unul la 900 de Ron aproape nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și 8 giga rami

| Skarr a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu că nu are legătură cu întrebarea dar voiam să zic asta

| Skarr a răspuns:

Nu știu de oppo si realme dar eu am avut probleme cu Xiaomi și nu e cel mai ieftin telefon de la Xiaomi că sa zici că ăla e motivul. Focus ul la camera era praf, camera nu era cea mai bună și am avut probleme cu lag ul. Sunetul când dat tare se distorsiona. Știu doar că nu o sa mi mai iau telefoane ieftine sau mid range. Prefer sa-mi iau un flagship mai vechi un pic de pe olx in stare buna si e mult mai bun. Părerea mea tu faci ce vrei. Poate realme și oppo sunt mai bune.

| anonim_4396 explică (pentru Skarr):

Tu ce ți ai lua până în 1500 de Ron la secound daca ar fi? Ce flagship? Hai 2000 de Ron.

| Skarr a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai in primul rand gandeste te ce te intereseaza la un telefon. Camera, performanta in jocuri, ecranul, etc Uite poate iti place Samsung galaxy s20 iti place ca are ecran bun, are 120hz. Daca ai noroc il gasesti si sub 2000. Sau poate nu iti place ceva la el si te uiti altele. Eu eram cu Huawei cand inca mai avea servicii google. Acum as merge pe Samsung. Sau poti sa incerci si alte companii cum e Xiaomi daca iei unul mai scump nu cred ca o sa ai problemele mele. Pe mine ma intereseaza camera de exemplu. O sa caut comparatii pe internet intre telefoane sa vad care e mai bun. Daca ai timp incearca si tu asta. Eu mereu caut comparatii pe Youtube intre telefoane cand imi caut altul. Dar in engleza pentru ca sunt mai multe.

| anonim_4396 explică (pentru Skarr):

Da, s20 e un smartphone bun! Nici s10 nu e rău. Display ul mă interesează să fie WQHD

| Skarr a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici s10 nu e rau dar ziceam sa fie mai nou si sa tina mai mult si s10 e deja de 2 ani. Si s20 are display bun dar daca vrei 120hz trebuie sa scazi de la 1440 la 1080. Prin WQHD nu te referi cum e s20? are ecran 1440x3200 sau 2k daca vrei sa o iei asa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Skarr):

La ce scor e S20, mai da-l in spanac. Uite, am luat Mi 10T Pro cu 2399 si o sa primesc si un Mi Band 5 ca si cadou la banii aia. 144 Hz, chit ca e IPS si nu AMOLED, dar negrul e chiar negru si per total isi merita banii. Samsung au sarit calul prea de tot cu preturile, plus ca isi cam bat jos de update-uri (bine, parca-parca si-au mai revenit in ultima vreme).

| anonim_4396 explică (pentru Skarr):

Da, display 2 k. S20 e o varianta buna, da.happy

| Skarr a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am auzit si eu ca e destul de bun. Eu voiam sa-mi iau Mi 9T Pro pentru ca atunci nu era 10T. Dar m-am razgandit pana la urma. Deci nu pot sa mi dau cu parerea despre ele. Cum e Mi 10T Pro? N ai avut probleme cu el? Camera cum e?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Skarr):

Cel mai mare minus, pentru mine, la 10T Pro, e lipsa jackului de 3.5. Vine cu un adaptor USB-C>jack, dar asta inseamna sa freci USB-C-ul ala de 2 ori mai mult decat ai face-o in mod normal. Bine, am si Creative SXFI TRIO care sunt pe USB-C, dar preferam sa imi folosesc vechiturile de casti pe 3.5 (Mi Piston Basic, lol). Camera e satisfacatoare. Nu e wow daca te apuci sa faci zoom si sa te uiti dupa detalii, aia 108 MP sunt vrajeala de marketing, in mod normal vei face poze pe la 12-25 MP. Daca e lumina buna, scoti poze excelente. Chiar si in conditii mai vitrege, rezultatele sunt bune, iar daca ai un pic habar ce si cum, modul Pro poate ajuta si ala destul de mult. Noaptea e ok, insa daca vrei sa scoti rezultate bune cu el noaptea trebuie sa folosesti Google Camera, care are algoritmi de procesare cu mult mai buni. Din fericire, se poate gasi APK-ul la liber pe net si nu ai nevoie de eu-stiu-ce super skilluri ca sa il folosesti. Bateria tine... tine... tine! Display-ul e printre cele mai bune LCD/IPS-uri de pe piata. Nu o fi AMOLED, dar negrul e negru si chiar nu prea am de ce sa ma pling din punctul asta de vedere. E destul de mare si greu, dar nu pe atit cit se pling unii in review-uri. Fata de Mi A1, e mai inalt cu aproximativ 1 cm. Vine cu o carcasa din policarbonat semi-transparenta in pachet, excelenta. Atit carcasa cit si folia preaplicata pe ecran sunt TRATATE ANTIBACTERIAN cu ioni de argint si iti omoara cam toate vietatile microscopice care isi fac traiul pe telefoane de obicei. O treaba excelenta pe care nu se marseaza suficient in reclamele care i se fac. De auzit se aude bine, e extrem de rapid, Bluetooth-ul merge excelent (se conecteaza foarte rapid la casti BT si la Oura Ring, fata de Mi A1 unde aveam ceva probleme pana reuseam sa ma conectez), senzorul de amprenta e si ala foarte precis, chiar daca as fi preferat pozitionarea de la Mi A1. Bine macar ca nu e in display. Prefer senzorii de amprenta clasici.