| Lioana a întrebat:

Care din retelele de telefonie mobila din Romania are cea mai lunga perioada de gratie la prepay? Cat e aceasta perioada in reteaua in care sunteti voi?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Orange - 240 de zile
Vodafone - 300 de zile
Telekom - 330 de zile
Digi - 180 de zile

Perioada de gratie difera in functie de creditul cumparat, dar eu ti-am dat limitele maxime ce pot fi atinse. Informatiile au fost preluate de pe site-urile oficiale.

6 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Am patit ca cartela sa fie functionala dupa 4 ani deci limita poate fi infinita aproape

| Lioana explică (pentru umbra09):

Poate ti-a incarcat cineva numarul si n-ai stiut. In ce retea ai "patit" asta?

| umbra09 a răspuns (pentru Lioana):

Orange

| Lioana explică (pentru umbra09):

Mi-e greu sa cred ca Orange uita sa deconecteze numarul. Ei sunt primii care o fac iar un numar iesit din gratie la Orange nu-l mai recuperezi sub nici o forma.
Precis ti-au platit ai tai reincarcari periodice pentru a nu pierde numarul.

| umbra09 a răspuns (pentru Lioana):

Nu am nici un motiv sa te mint, nu stiu eu nu am patit nici o data sami deconecteze un numar cred ca si acum daca iau o cartela veche de vreo 3 4 ani din dulap mai merge.
Au enorm de multe numere poate de acea se si intampla erori de ganul.

| Lioana explică (pentru umbra09):

Eu nu cred ca va merge. Verifica si vei vedea.