| miriciavoivod a întrebat:

Care e cel mai ieftin smartphone nou, fara promotie si care sa isi merite banii?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Pfu...pai este un buget cam mic...In zona asta de pret clar un Xiaomi, dar mai jos o sa-ti las niste telefoane bune de la Xiaomi care sper sa te lase placut impresionat
1. Xiaomi Redmi 4X. Vine cu MIUI (considerat unul dintre cele mai bune Custom ROM-uri) Android 7.1, 3GB RAM/32 ROM si telefonul asta a fost considerat si ca cel mai bun telefon de buget, o sa auzi asta peste tot
2. Xiaomi Redmi Note 4X SH ( este mult peste Redmi 4X din toate punctele de vdere dar l-am pus pe locul 2 pentru ca am zis ca este SH, adica la mana a 2-a, iar telefonul nou fiind 740 lei este posibil sa prezinte cateva urme de zgarieturi, depinde de propietar)

4. Xiaomi Redmi 5A, un telefon bun, cu specificatii bune, pret accesibil (500-550 lei), din pacate nu are senzor de amprenta precum cele de mai sus

Imi pare rau, dar in pretul asta nu am putut recomanda niciun Samsung si nici HUawei, eu zic ca cele enumerate mai sus sunt cele mai bune deal-uri

Funda?

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Depinde de buget.De exemplu Xiaomi MI 9 este cel mai bun telefon din lume (putin peste S10+), lansat acum o luna sau mai putin parca si este 2.600 lei, dar ti-am spus depinde si de buget

| miriciavoivod explică (pentru Bogdan70001):

Buget cat mai low, sub 500lei
cineva care vrea sa treaca de la telefoane cu taste, la smartphone doar ca sa vada poze & stuff

| Bogdan70001 a răspuns (pentru miriciavoivod):

Pfu...pai este un buget cam mic...In zona asta de pret clar un Xiaomi, dar mai jos o sa-ti las niste telefoane bune de la Xiaomi care sper sa te lase placut impresionat
1. Xiaomi Redmi 4X. Vine cu MIUI (considerat unul dintre cele mai bune Custom ROM-uri) Android 7.1, 3GB RAM/32 ROM si telefonul asta a fost considerat si ca cel mai bun telefon de buget, o sa auzi asta peste tot
2. Xiaomi Redmi Note 4X SH ( este mult peste Redmi 4X din toate punctele de vdere dar l-am pus pe locul 2 pentru ca am zis ca este SH, adica la mana a 2-a, iar telefonul nou fiind 740 lei este posibil sa prezinte cateva urme de zgarieturi, depinde de propietar)

4. Xiaomi Redmi 5A, un telefon bun, cu specificatii bune, pret accesibil (500-550 lei), din pacate nu are senzor de amprenta precum cele de mai sus

Imi pare rau, dar in pretul asta nu am putut recomanda niciun Samsung si nici HUawei, eu zic ca cele enumerate mai sus sunt cele mai bune deal-uri

Funda?