| Fuckster a întrebat:

Care e diferenta dintre procesoarele de telefon,cortex,arm, scorpion etc?

4 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Unele sunt mai bune decat altele adica cortex e cel mai bun

| xxx8 a răspuns:

Pai cortex este versiunea mai noua a procesorului arm ...scorpion este modelul de procesor mai vechi care se punea pe smartphoneuri dar sa inlocuit deoarece este mai slab decat noile cortexuri iar procesorul KRAIT se pune mai mult pe windows phone deoarece acest procesor nu a fost dezvoltat ca sa poata avea si quad core el are doar dual core (se pune pe windows phone deoarece acest sistem de operare nu necesita multe resurse si de aceea un windows phone se poate misca mai repede decat un android cu procesor la aceeasi frecventa dar quad core)

| Bica1453 a răspuns:

Eu sunt de acord ca cortex e cel mai bun dar eu am la galaxy y meu procesor de 1 gb arm v11 el din fabrica era 800 mrh armv6 si eu sunt multumit de cel de un 1 gb

| Fuckster explică (pentru Bica1453):

Vrei sa spui 1 GHz nu 1 Gbwinking