| Culturism69 a întrebat:

Care e diferenta dintre Samsung Galaxy S2 si S2 Plus thinking

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

La specificatii nu este o diferenta chiar atat de mare...

S2 Plus are schimbat fata de S2:
-Memoria interna (8GB in loc de 16/32)
-Chipsetul (a trecut de la Exynos la Broadcom)
-GPU (a trecut de la Mali-400MP la Broadcom VideoCore 4)
-Baterie mai buna
-Carcasa Spate

Nu pare prea mare diferenta...sincer, nici nu cred ca e, dar cu siguranta se poate simti. Am avut colegi cu ambele telefoane si. S2Plus este mai optimizat pentru jocurile si sistemele de operare din 2013. .
S2 am impresia ca nu o sa se mai updateze la 4. 2JellyBean. S2Plus are din magazin 4.2 si probabil se va updata si la v4.3!

Daca te uiti in magazine, cred ca este o diferenta foarte mica de pret!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| Culturism69 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Hm, si daca ar fi sa aleg, sa optez pentru S2 Plus?!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Culturism69):

Da!

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pentru"plus":
microSD, up to 64 GB
Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
Endurance rating 50h

dar poti vedea si tu:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php
si:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9105_galaxy_s_ii_plus-5213.php :D

| stroedaniel13 a răspuns:

Sincer nu este o diferete foarte mare dar cu toate astea este una sesizabila.

Daca vrei sa iti cumperi unul dintre aceste doua telefoane iti recomand varianta imbunatatita (plus+) dar mai intai uite-te peste parerile celor care l-au mai cumparat http://bit.ly/15Nh3GY

| Culturism69 explică (pentru stroedaniel13):

Multumesc frumos.

| stroedaniel13 a răspuns (pentru Culturism69):

Nu ai pentru ce!

| moldo88 a răspuns:

Salut. nu sunt diferente prea mari... dar Samsung galaxy s3 plus are cateva aplicatii in plus care le are si s3winking