| Petre25565 a întrebat:

Care e faza cu 5g-ul? Cum adica ne prajesc creierile si ca mor pasarile?
Imi poate explica si mie cineva care e faza cu toata povestea asta?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu prajeste si nu face nimic. E propaganda ''sharuita'' pe Facebook de aceiasi oameni care cred ca pamantul e plat sau ca luna e o holograma.

| Ineys a răspuns:

Minciuni pe scurt.

| Mihaela6373 a răspuns:

Din cate am auzit cică emană radiatii cancerigene, clar e o aberatie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În fiecare epocă au fost persoane panicate în fața noilor tehonologii și au răspândit zvonuri false.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Conspiratii ale incultilor.

| danutzu96 a răspuns:

Nu prajeste nimic. Doar ca frecventa este mai mare (uneori mult mai mare) decat a standardelor anterioare. Nu vad care e problema… Iar faza cu emana radiatii cancerigene e debitata de cineva paralel cu fizica si chimia. Ca o radiatie sa fie canerigena trebuie sa fie ionizanta (radiatii X, Gamma, Alfa ...etc). Radiatia eletromagnetica utilizata in telecomunicatii nu are aceasta proprietate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar o poveste asa cum ai zis si tu