| Adrian4578 a întrebat:

Care e mai bun? S7 EDGE sau HTC 10?

8 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Eu mi-as lua si s6 decat HTC 10

| mimi a răspuns:

Samsung mereu castiga! S7 edge

| Laurentiu340 a răspuns:

Salut Adrian, tinand cont de performanta as spune ca amandoua sunt oarecum la fel la specificatii, Android de 6 primesti update la 7 4gb ram procesor snapdragon 820 camera de 12 mp la amandoua decat ca la ele difera bateria unu are 3000mah iar celalalt 3400 aici eu l-as alege pe s7 tine mai bine bateria acum e alegerea ta uite si detaliile aici:

http://www.gsmarena.com/htc_10-7884.php HTC10

http://www.gsmarena.com/htc_10-7884.php SAMSUNG S7

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Laurentiu340):

Http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge-7945.php
Asta ar fi link-ul pentru S7 edge.

Alte aspecte ar fi ca ecranul de la Samsung galaxy s7 edge e un super amoled din sticla dublu curbata, deci e mai fitos dar pierde din rezolutie, marginea fiind utila doar pentru niste functii smart, poate deschide aplicatii sau executa alte operatiuni cand il strangi usor de marginile alea.

S7 edge de asemenea e un PHABLET, adica are 5.5" nu 5.2" precum HTC 10

HTC 10 are dual speakers, adica doua difuzoare si dolby atmos integrat.

S7 edge are USB 2.0 cu quick charge 2.0 iar HTC 10 are USB C 1.0 cu quick charge 3.0.
Diferenta e ca adaptoarele si incarcatoarele cu mufa si/sau port USB C sunt mai scumpe decat cele cu microUSB (2.0) dar USB C e mai recent si oleaca mai rapid.

| Laurentiu340 a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Bine punctat, happy Dupa parerea mea mi-as cumpara Samsung e mai usor de reparat daca doamne fereste se intampla sa ramai fara Android pe telefon te joci cu root-ul sau cu custom recovery si faci vreo prostie te salveaza download mode si kies 3winking la HTC cred ca e mai complicat sa il mai recuperezi pentru HTC nici macar nu m-am uitat la procedura de update, mi-a placut raspunsul tau bine spus daca as putea ti-as fi dat funda laughing)

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Laurentiu340):

Corect la partea asta, eu nu am avut probleme cu vreun smartphone asa ca nu prea am idee de optiuni de recovery sau reparatii, doar asa de baza. De-aia am si zis doar de detalii tehnice.

Sincer, nu alerg dupa funde dar apreciez, pot spune acelasi lucru, raspunsul tau a fost bun. happy

| Laurentiu340 a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Mulțumesc frumos, la ce mă pricep mă bag că și eu m-am lovit de astea la ce nu mă descurc nu mă bag pentru că nu are rost mai stric și ceva, pentru puținwinking

| Ern a răspuns:

S7