| SecretDarky a întrebat:

Care e mai bun Samsung galaxy A5 2017 sau Samsung galaxy j7 2017

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu as merge pe J7 in cazul asta.

| anonimg a răspuns:

A5 are mai multe avantaje: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8494&idPhone2=8675
Iata ce are in plus fata de j7:
-rezistenta la apa si praf;
-densitatea pixelilor mai mare (adica o claritate mai buna)
-are ecran Corning Gorilla Glass 4 -adica o rezistenta mai buna la zgarieturi;
-frecventa a procesorului mai mare
-memorie de 32gb (j7 are 16gb)
-camera de 16mpx pe spate si de 13 in fata (j7 are 13 si in spate si in fata)
- are bluetooth 4.2 (j7 are 4.1)
-are "Type-C 1.0 reversible connector" -adica poti sa introduci cablul si invers in el ca nu se strica)
-are barometer - acesta masoara presiunea aerului;
-are Fast battery charging -incarca bateria mai repede. (j7 nu are asa ceva);

Dezavantaje:
-baterie de 3000mAh (j7 are de 3600mAh);
-costa mai mult.

| Stefancalin1997 a răspuns:

A5 2017, protectie gorilla glass, camera putin mai buna ca j7, 32 gb memorie in loc de 16 ca pe j7, rezistent la apa, si o banda in plus pentru 4g.big grin

| Xenoverse a răspuns:

Eu iti sugerez Samsung galaxy J7 2017 pentru ca e mai bun.