| anonim_4396 a întrebat:

Care e mai performant/bun: Exynos sau Snapdragon?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Snapdragon.
Samsung face testele cu telefoane ce încorporează procesorul Snapdragon și apoi ne vând în Europa telefoane cu Exynox.
Diferența e mare în randament. De o lună în Change.org au început să adune semnături pentru ai face pe cei de la Samsung să renunțe la Exynos. Asta ca o paranteză pentru cei ce spun că Exynos e un procesor bun. E o castană.

| cfrtobias a răspuns (pentru gelu1970):

Nu stii cumva diferenta de pret? sau vand tot la fel? ca nu vad sa scrie

| gelu1970 a răspuns (pentru cfrtobias):

La ora actuală în modelul s20 diferența e de 20-30 €.
La modelul s10 diferența era de 100€.
Problema e că tot ceea ce găsești în magazinele din Europa sunt cu Exynos în general. Sunt unele excepții deoarece le importă din Asia sau din state.

| cfrtobias a răspuns (pentru gelu1970):

Mersi, eu am Samsung s10e si 150 lei nu e asa mare diferenta

| gelu1970 a răspuns (pentru cfrtobias):

Eu nu mă uit la 150 lei ci la diferența de randamentul telefonului, la diferența de gestionare a energiei, etc.
E o mare diferență.
O zi bună.

| SoCristian18 a răspuns:

Exynos, are placa grafica mai buna