| cazingo a întrebat:

Care este diferența dacă îți iei un telefon cu abonament sau un telefon doar cu rate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o diferenta, telefoanele (ca aparate) sunt aceleasi, doar modul de plata este diferit.
La cel cu abonament ai doua optiuni:
- cumperi telefonul si iei abonament doar pentru internet si convorbiri telefonice
- sau iei telefonul in rate pe toata durata abonamentului, platind lunar o anumita suma fixa pentru telefon si evident, convorbirile telefonice.

| Alexuţ02 a răspuns:

Adaug la răspunsul de deasupra mea faptul că, dacă-l iei în rate, spre exemplu, el fiind 1000 lei cash, în rate iese ceva 1100 sau 1150, ceva în genul ăsta, îi cresc ei preţul, dobânda aceea... mai bine îţi iei unul de prin Media Galaxy, eMag, sunt mai ieftine, mai prinzi o reducere, e mai ok zic eu decât la Orange, Digi, etc, acolo le au şi mai scumpe din ce am văzut