| alexaalxx a întrebat:

Care este diferenta dintre iphone 5 decodat cu gevey si neverlocked? care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

Neverlocked este mai bun... Daca iti iei un iphone 5 decodat cu gevey numai poti face update la soft decat pana la un anumit nivel si aplicatiile mai noi nu le mai poti instala.

Uite. poti sa citesti si aici cateva pareri despre iphone 5: http://bit.ly/13cPc4t

1 răspuns:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Gevey SIM este un adaptor pentru SIM-ul dumneavoastra cu ajutorul caruia puteti folosi cartele din orice retea, fara a fi necesara deblocarea telefonului.

SIM-ul Gevey spre deosebire de alte adaptoare face si activarea telefonului, intrucat nu trebuie facuta nicio operatiune de editare a codurilor IMSI, este Plug & Play.

Atata timp cat nu schimbati cartelele zilnic, continuu mai multe multe luni la rand, adaptorul este foarte stabil.

never locked?
de fapt care-i treaba cu never locked asta?
ok... never lock probabil ca ti-ai dat si tu seama = niciodata blocat. dar de fapt este o mare teapa pentru ca din cate stiu eu nu exista dar exista decodate oficial. iphone nu exista la liber.

deci in concluzie mai bine cel cu gevey. bafta