| RMG a întrebat:

Care este diferenta dintre Samsung s4 i9505 si i9506?

9 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

I9506 este o versiune updatata a lui i9505, Vine cu o retea mai rapida, Specificatii hardware mai puternice

| RobertRobyRobert a răspuns:

Samsung s4 i9505 a aparut inainte de Samsung i9506 dei Samsgun i9506 e mai nou!

| RMG explică (pentru RobertRobyRobert):

Am inteles, dar ma intereseaza ce au adaugat la el? sau de ce l-au scos pe piata, adica ce imbunatatiri i-au adus?

| hp8510p a răspuns (pentru RMG):

I9505 are procesor de 1. 9Ghz quad core si i9506 are procesor de 2. 3Ghz.
i9505 are chipset video Adreno 320 si i9506 are Adreno 330.
Astea sunt schimbarile...dar bateria a ramas aceeasi si nu o sa tina cat tine la i9505(tine mai putin)

| RMG explică (pentru hp8510p):

Pe net scrie ca tine mai mult 350 h respectiv 370 h ...de unde stii ca tine mai putin?

| hp8510p a răspuns (pentru RMG):

Are aceeasi capacitate cu cea de pe I9505(2600mAh) si hardware-ul de pe I9506 este mai puternic si consuma mai mult

| RMG explică (pentru hp8510p):

Nu stiti cumva un site de unde il pot comanda, dar sa fie in stoc.Pentru ca cica nu il mai fabrica, asa mi s-a spus cand am sunat la unii gasiti pe net.

| hp8510p a răspuns (pentru RMG):

Despre ce telefon e vorba? i9506? Daca da, incearca la TelefonulTau.eu

| RMG explică (pentru hp8510p):

Nu il au in stoc de mai bine de 1 luna incerc