| Alexandrugingu9 a întrebat:

Care este diferența dintre un telefon demo și unul normal? Excluzând faptul ca nu poate fi folosit cu orice fel de cartela sim componentele sunt același? Și dacă faptul ca nu poate fi folosit cu sim nu e o problema, merita cumpărat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Telefoanele demo sunt telefoane de demostratii, care sunt prezentate in magazin, clientilor.
Cand se schimba modele de telefoane si apare alt model, acel telefon demo este vandut la un pret mai mic.
La fel sunt si masinile, cele demo sunt date clientilor sa faca cate o tura cu ele, pentru demonstratie si dupa 1 an, se vand la un pret mai mic.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Diferenta este ca pe telefonul ala pune mana multi, nu este ca ala nou sigilat, ce il desfaci tu, ar putea sa aiba urme, ciobitur, usoare zgarieturi etc.
In rest inauntru este ca si nou laughing in punga odata folosit