| Cristinutzaa2806 a întrebat:

Care este diferenta intre Samsung galaxy S 2 si Samsung galaxy S2 PLUS?

Răspuns Câştigător
| amPH a răspuns:

Buna!
Gasesti la aceasta adresa un articol legat de acest subiect, http://adevarul.ro/......index.html - chiar si cu un nivel de cunostinte minime in domeniu iti vei da seama care este mai bun pentru tine, in functie de utilizarile pe care i le vei intrebuinta.
Din punctul meu de vedere, S2 plus este superior dpdv al componentelor, acestea fiind mai noi si beneficiind de alte performante fata de cele al clasicului S2. Mai mult decat atat, are cateva functii noi inspirate din clasicul S3, insa nimic impresionant.
Cu toate acestea, sfatul meu este sa le testezi pe amandoua pana a decide pe care dintre ele sa il achizitonezi. Poti face acest lucru mergand la un magazin de telefoane, sunt modele de smartphone-uri cautate asadar ar trebui sa le gasesti expuse, spre testare, fara prea mari batai de cap.

Mult succes!

1 răspuns:
| piTiCcu a răspuns:

Singura diferenta dintre ele este faptul ca S2+ vine cu versiunea de android 4.1 Jelly Bean direct din fabrica. Daca ma intelegi ce vreau sa spun.Bafta!