| CuB2 a întrebat:

Care este diferenta intre Samsung Galaxy S2 si S2 plus?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai s2 plus e mai degraba un s2 minus.
De ce: nu vine cu nimic peste s2 simplu.
Cu ce vine in minus: lipsa girlla glass(posibils a zgarai ecranul mai rapid); gpu mai slab(jocurile ruelaza o idee mai greu); memorie rom mai mica(mai putin spatiu pentru poze/muzica/filme sau pentru aplicatii);

11 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Procesor mai puternic.

| trisoru a răspuns:

Sistemu de operare Android la S2 e dublu fata de SII normal http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

| sltlp a răspuns (pentru trisoru):

Ce interesant se masoara android-ul asta, in dublulaughing
S2 simplu a fost lansat cu 2.3.x, a primit update la 4.0.x si dupa, a primit update la 4.1.2. S2 plus a venit direct cu 4.1.2. Deci daca ai softul actualizat pe ambele, e aceeasi chestie.

| trisoru a răspuns (pentru sltlp):

Bun si atunci de ce e diferenta mare la pret? eu ti'am dat cel mai bun site cu descrieri apoi tu ia-ti iPhone 5laughing

| sltlp a răspuns (pentru trisoru):

Pai daca esti tu atent, ai observa ca s2 simplu e mai scump fata de s2 plus. Stiu ce ai dat tu, dar m-a amuzat descierea ta cu android-ul dublu.

| trisoru a răspuns (pentru sltlp):

Pai de la sistemu 2.3 a "evoluat" la 4.1 deci din start e mai slab, poate omu si-a luat iPhone 5 deja ce mai discutam laughing) fie mai scump, unde is eu e 80 euro unu, telefon de nimic

| sltlp a răspuns (pentru trisoru):

Eu cred ca tu nu intelegi. Galaxy s2 simplu, are update oficial la 4.1.2. Deci nu poti sa zici ca exista diferente la sistemul de operare.

| trisoru a răspuns (pentru sltlp):

Daca era telefon avea de la inceput 4.1, s2 e din 2011, s2 plus din 2013

| sltlp a răspuns (pentru trisoru):

Esti culmea.
Daca taceai, filozof ramaneai.

| trisoru a răspuns (pentru sltlp):

Da mie pl mi'e, omu a intrebat eu i-am raspuns, daca tie iti plac bancurile laughing

| CuB2 explică (pentru sltlp):

Nu esti singurul laughing))