| SamsungElectronics a întrebat:

Care este mai bun Android sau iOS?

Și ce preferați mai mult?

12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Android. Gasesti model pentru orice buzunar, interfata intuitiva, si optiunea de a instala/copia pe telefon orice vrei.

| RoCkKiD a răspuns:

Avand in vedere ca pui intrebarea asta, diferentele nu-s relevante pentru tine.

| SamsungElectronics explică (pentru RoCkKiD):

Bă decât să zici un răspuns fără sens mai bine taci din gura.

| RoCkKiD a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Symbian

| Nirvanaaa a răspuns:

Prefer iOS, chiar dacă mai ușor de utilizat e Androidul.

| Yuoia a răspuns:

Windows!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ios clar. rapid. curat. sigur!

| TheRealFantasy a răspuns:

Amandoua au avantajele si dezavantajele lor, depinde cat ai salariul si cat din el iti permiti sa arunci pe telefon, ce alte hardware folosesti, cat de intuitiv si usor de folosit vrei sa fie, etc.
Personal prefer Android, ai mult prea multe limitari la iOS care toata lumea il ridica in slavi de parca ar fi singura minune care s-a intamplat in lumea tehnologiei si arunci bani din buzunar de te usuca pentru niste lucruri foarte simple, pe care cel putin pe ei nu ii costa nici pe departe asa de mult sa ti le ofere; pe scurt muncesti ca un catar sa arunci banii pe fereastra pentru niste functii si servicii care la Android au fost moca de cand s-a inventat; si au trecut prin atatea modificari amandoua incat nu mai exista dubii cu privire la vulnerabilitate si fluiditate!
Parca simt ca imi mor neuronii cand aud oameni care zic de iPhone ca bate orice Samsung, Huawei sau alte marci... ca nu au egal.
De atatia ani au aparut la branduri pe partea de Android de nu mai tii minte numele la toate si exista optiuni si pe parte de buget si pe parte de "flagship-uri" cu dotari de top si la fluiditatea sistemului. Sa nu uitam ca procesoarele, bateriile si alte componente iPhone sunt facute de alte brand-uri care produc smartphone-uri cu Android si ca sunt, la fel ca toate celelalte flagship-uri "designed in USA, manufactured in PRC" (China) deci in ochii mei nu sunt decat aparente si prefer sa iau un telefon la mai putin de un sfert din pretul telefoanelor de top si sa traiesc din restul de bani fara datorii, fara stres si cu acelasi confort de zi cu zi.

| OnePiece a răspuns:

Android... la iOS zici ca Apple sunt cei care detin telefonul.

| NonZarek a răspuns:

Ambele pot spune ca sunt egale, singura diferența ca ios are securitatea mai buna dar nu cu mult. Eu as alege ios pentru fluiditate

| yungandreigawd a răspuns:

Detin un iPhone 12 mini si sunt foarte multumit de el, nu m-as mai reintoarce la Android.