| Anonimul95t a întrebat:

Care este mai bun iphone 6s sau Samsung galaxy s7 edge ios sau Android?

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Nu exista delimitare precisa intre cele doua. Ambele sunt foarte bune.

E ca si cum ai compara mere cu pere.

Comparatiile trebuiesc facute intre doua lucruri ce au ceva comun.

Prea putin conteaza diferentele hardware atata timp cat software-ul face diferenta.

Plusurile lui s7 edge: ecran curbat si cea mai buna camera foto

Plusul lui 6s: senzorii presionali pe ecran

In concluzie nu poti sa afirmi X e mai bun ca are octa-core iar Y e mai slab ca are triple-core, atata timp cat ambele fac fata la ultimele aplicatii si tendinte.

Specificatii mari au si telefoanele no-name aduse din China, dar realitatea nu sta in numere.

3 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Samsung Galaxy s7 edge este mai bun.

| Vl4dootz a răspuns:

Samsung este mai performant decat Iphone. Singurul dezavantaj e ca la Samsung se strica repede softul.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Galaxy s7