| vladdistrug a întrebat:

Care imi poate zice ce este dongle zice ca nu pot sa am decat prin el help Funda happy

Răspuns Câştigător
| Szekely_Ionut_1993 a răspuns:

Dongle este un mic accesoriu care face ca PC-ul nostru sa comunice cu alte device-uri.
Avantajul lui major este ca, spre deosebire de cablu, comunica fara probleme cu foarte multe echipamente.
Daca pentru un telefon mobil mai avem alternativa unui cablu, pentru alte accesorii nu reprezinta decat singura alternativa.
Cu un dongle putem asculta muzica la niste casti stereo bluetooth sau putem folosi o tastatura bluetooth fara fir