| denyzo a întrebat:

Care retea de telefonie este mai buna? Orange sau digi?
Se merita sa te muti de pe Orange la digi?

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Problema cu Digi e ca nu are acoperirea pe care o are Orange. Tarifele pentru aceleasi servicii sunt mai ieftine la Digi.

| octav005 a răspuns:

Nu merita sa te muti. la digi majoritatea nu au semnal deloc. Orange-ul este cel mai buc

| Justme111 a răspuns:

Eu m-am mutat de la Orange a digi dar mi-am pastrat totusi numarul. Pai. Este avantajos la pret dar daca mergi in alta tara, nu poti folosi nimic. Nici internet si nici sa suni sau sa dai un mesaj. Macar de putea sa iti puna cost suplimentar dar nu. Nu merge nici in alta tara dar nici in zone fara semnal. Eu sunt multumita insa de ret si de faptul ca am internet nelimitat.

| andreit05 a răspuns:

Mai bine ramai la Orange, deoarece la Digi ai semnal slab.

| PANZER42 a răspuns:

Depinde de locatia in care te alfii, deoarece digi nu are acoperirea atat de buna peste tot, insa, personal, eu locuiesc intr-o parte a unui oras din Sudul Romaniei in care pe Digi am semnal mai bun decat am avut pe Orange. In ceea ce priveste ofertele de la Digi, ele sunt mult mai generoase, cu 5 euro am. orice nelimitat, mai putin S.M.S-uri, pe cand la Orange, aveam la aprox 7 euro 100minute si sms-uri nationale, si doar 100 mb, acum... depinde ce tip de abonament ai si tu la Orange, insa daca ai Prepay, garantez ca va fi mai bine la Digi, in ceea ce priveste ofertele

| Cornel156 a răspuns:

Iti recomand sa ramai la Orange. Digi inca nu este asa de populata si nu are nici oferte bune la abonamente.
Mai asteapta 1-2 ani si dupa te poti muta pe digi, cand vor avea oferte mai bune.

| Izabela_Jesica_1999 a răspuns:

Da, eu iti sugerez sa te muti pe Digi, cum am facut eu si tata, fiindca tatal meu avea o problema cu Orange si ii veneau facturi mai mereu fara nicio explicatie.