| thelion21 a întrebat:

Care smartphone ar fi mai bun(soft,dotari,rezistenta, calitate):Lenovo S850 sau Allview Viper S?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview V1 Viper S deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6158&idPhone2=6193

Toate cele bune.

| thelion21 explică (pentru bursuc001):

De mare ajutor site-ul, eu voiam sa stiu mai tare d.p.d.v. calitativ si ca rezistenta mai indelungata a telefonului (gen firma care-l produce, ce probleme pot aparea la el)

| bursuc001 a răspuns (pentru thelion21):

Ca şi firmă producătoare, Lenovo este mai renumită; dar, ambele telefoane sunt produse de firme chinezeşti happy
Pentru eventuale probleme trebuie să pierzi mai mult timp pe forumuri de specialitate, pe paginile dedicate acestor 2 modele - pentru a vedea cu ce probleme s-au "întâlnit" posesorii...

O zi frumoasă.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Allview Viper S
De ce?
Are memorie Ram de 2 GB comparativ cu Lenovo de doar 1 GB.

Dar daca nu il vrei pentru gaming atunci iti recomand Lenovo S850 happy

Nu am o parere buna de loc despre telefoanele Allview...sunt doar niste chinezarii.
Cele 2 sunt foarte asemanatoare as zice identice (excluzand memoria Ram).
Si de rezistenta tot Lenovo conduce happy sunt sigur ca te tine mult mai mult de cat aceasta chinezarie.

| thelion21 explică (pentru OnuOnulică):

Si eu aveam incliatie spre Lenovo, dar am vrut parerea si a altora