| AndreiAnd97 a întrebat:

Care smartphone merita sa-l cumpar dintre aceste doua modele in 2019, respectiv:
Samsung Galaxy S8 (2017)?
Nokia 8 Sirocco (2018)?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ambele sunt telefoane bune.
Eu aleg Nokia.
Are Android one și vei avea minim 2 ani de updates.
Procesorul ce vine montat in Nokia il prefer inaintea celui montat in Samsung pentru țările europene.

| Țoglă a răspuns:

Samsung.

| AndreiAnd97 explică (pentru Țoglă):

De ce Samsung si nu Nokia?

| marinaru777 a răspuns:

Nokia 8 Sirocco are 128 GB stocare S8 are 64GB, Nokia 8 are 6 GB RAM iar S8 are 4 GB RAM, acumulator 3200 Nokia iar S8 are 3000 deci are 3 plusuri,,,, eu am S8 caracteristici Nokia are 3 plusuri

| AndreiAnd97 explică (pentru marinaru777):

Dar tot Nokia are lipsa loc de card, iar avand un procesor mai slab consuma mai multa baterie, deci nu cred ca este de folosit pentru o zi intreaga. Care ecran crezi ca e mai bun P-Oledul de pe Nokia sau Amoledul se pe Samsung, strict la luminozitate, contrast, culori vii, claritate, unghi de vizualizare ma refer! Multumesc!

| Sandu3 a răspuns:

Categoric alege Nokia. Daca as fi in locul tau nici n-as ezita.Pret mai mic plus ca actualizarile sistemului de operare Android vin foarte repede HMD Global producatorul Nokia avand o colaborare directa cu Google fiind printre primele telefoane din lume care primesc noul sistem de operare actualizat.

| AndreiAnd97 explică (pentru Sandu3):

In Spania unde sunt eu pretul este egal intre aceste doua smartphone-uri. Am inteles ca acele actualizari pentru Nokia sunt garantate pentru urmatorii doi ani dupa lansare respectiv 2018 si 2019, iar in 2020 gata? Si care ecran crezi ca este mai bun, ma refer la luminozitate, claritate, contrast, culori vii?! Mersi!

| f2ff2fl12f a răspuns:

Samsung, însă personal îți recomand și iPhone xs max dacă îți place iOS

| AndreiAnd97 explică (pentru f2ff2fl12f):

De ce Samsung si nu Nokia? Iar iOS-ul nu imi place si sunt destul de scumpe, mersi.