| aliunea1995 a întrebat:

Care sunt avantajele telefonului mobil?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Poti comunica in timp util, poti tine legatura cu familia, colegi, interese de servici, scutesti timpul deplasarii la fata locului

| Fridăm a răspuns:

Îi spune şi numele, e mobil, deci chiar dacă nu eşti acasă, poţi suna pe oricine. La cât de avansată e acum tehnologia, nu mai ai nevoie de pc, poţi intra de pe telefon pe internet, şi cauţi ceea ce te interesează. Te ajută în a comunica, a căuta informaţii, a surprinde momente plăcute din viaţă (poze) şi la multe altele.

| m2704 a răspuns:

E portabil, poti fi contactat oriunde in lume plus alte aplicatii care variaza de la un telefon la altul.